tel. 22 776 80 10, 22 776 75 81 / 82,   508 252 840,   502 565 209   fax. 0-22 776 51 01
NASZA OFERTA:

Klimatyzatory - Co warto wiedzieć?

Kliknij oddzwonimy
 

SYSTEMY KLIMATYZACJI

 

Klimatyzacja jest dziedziną, w której kluczowe znaczenie odgrywa zastosowanie niezawodnych urządzeń. Klimatyzatory, produkowane przez uznane na całym świecie koncerny, projektowane są w oparciu o wysoką technologię i duże doświadczenie zespołu projektantów.

Ciągła analiza dylematów, z jakimi boryka się współczesna klimatyzacja, umożliwia szybką reakcję na pojawiające się w tym zakresie potrzeby. Na uwagę zasługuje również fakt, że w trakcie projektowania klimatyzatorów, które znajdziecie Państwo w naszej ofercie wzięto pod uwagę wymagania estetyczne, przez co klimatyzatory charakteryzują się nowoczesną, miłą dla oka linią obudowy, zarówno jeśli chodzi o jednostki wewnętrzne, jak też jednostki zewnętrzne.

Wysoko oceniana jest także funkcjonalność i elastyczność działania klimatyzacji. Poszczególne systemy wyposażono w szereg funkcji, umożliwiających komfortową ich obsługę. Mimo swojego zaawansowania technologicznego, klimatyzatory przez nas oferowane posiadają łatwy w obsłudze system zdalnego sterowania. Bez względu na to, czy klimatyzacja ma się pojawić w budynkach mieszkalnych, biurowych, czy zakładach produkcyjnych, w ofercie naszej firmy znajdziecie Państwo klimatyzatory odpowiednie do wszystkich wspomnianych zastosowań. Oferujemy Państwu klimatyzatory wysokiej klasy czołowych światowych firm takich jak: Daikin, Fujitsu, LG Elektronics, Mitsubishi, Hitachi, Sanyo, McQuay, Desa, Ravanson i innych.

W naszym serwisie internetowym będziecie się Państwo mogli zapoznać z najważniejszymi cechami klimatyzatorów FUJITSU, poznać ich kształty i zastosowania. Mamy nadzieję, że zachęci to Was do wysłania do nas zapytania ofertowego. Na jego podstawie zaproponujemy Wam rozwiązania możliwe do zastosowania w Waszych pomieszczeniach. Oczywiście nie obejdzie się bez porady fachowca z branży klimatyzacyjnej.

 

Zasada działania:

 

Podstawowym wymaganiem stawianym klimatyzatorom jest utrzymywanie komfortowych warunków w pomieszczeniu. Odczuwanie komfortu zależy od wilgotności i temperatury otaczającego nas powietrza. Proces chłodzenia przebiega w następujący sposób:

 

 

 • klimatyzator zasysa ciepłe powietrze z pomieszczenia
 • ciepłe powietrze wtłaczane jest na zimną chłodnicę
 • następuje proces schładzania i osuszania powietrza
 •  zimne powietrze jest wdmuchiwane do pomieszczenia.

 

Mimo że nazwa klimatyzator sugeruje jedno urządzenie, najpopularniejsze są klimatyzatory typu split, które składają się z dwóch części: wewnętrznej, popularnie nazywanej klimatyzatorem, oraz zewnętrznej - agregatu sprężarkowego. Dzięki oddzieleniu agregatu sprężarkowego i umieszczeniu go na zewnątrz można uniknąć w pomieszczeniach "brzęczenia" sprężarki, dobrze znanego z pracy lodówek. Obie części klimatyzatora połączone są instalacją chłodniczą z rur miedzianych w izolacji termicznej.

Specjalizujemy się w kompleksowym zastosowaniu urządzeń klimatyzacyjnych do:

 • lokali handlowych np.: Sklepy, Supermarkety, Księgarnie, Domy handlowe, Galerie, Kantory
 • lokali gastronomicznych np.: Restauracje, Pizzerie, Kawiarnie, Dyskoteki, Cukiernie, Puby
 • lokali usługowych np.: Gabinety fryzjerskie, Kwiaciarnie, Solaria, Kina , Siłownie
 • obiektów informatycznych i telekomunikacyjnych np.: Telewizje, Studia radiowe i filmowe
 • banków i obiektów użyteczności publicznej np.: Urzędy, Kościoły ,Hotele
 • laboratoriów i pomieszczeń technologicznych np.: Laboratoria, Poligrafia, Drukarnie, Piekarnie
 • szpitali, przychodni lekarskich, aptek i magazynów leków np.: Gabinety lekarskie, Optycy<
 • budynków biurowych i sal konferencyjnych np.: Hotele, Wydawnictwa, Biura, Kancelarie, Kluby
 • domów jednorodzinnych i mieszkań

BILANS CIEPLNY POMIESZCZEŃ I DOBÓR KLIMATYZATORÓW WYKONUJEMY BEZPŁATNIE - ZADZWOŃ DO NAS ! 22/776 51 01,  22/776 75 81 do 82,  508 268 107

Rodzaje oferowanych klimatyzatorów chłodzących i grzejących pompą ciepła:

KLIMATYZATOR OKIENNY

Najprostszy sposób na schłodzenie pomieszczeń. To najmniejsze urządzenia z wbudowanym agregatem chłodniczym. Może być zainstalowany w mieszkaniu, biurze, sklepie, magazynie. Jest najtańszy, ale w porównaniu z innymi klimatyzatorami nie rozprowadza tak dobrze schłodzonego powietrza. Decydując się na ten typ klimatyzacji musisz pamiętać o jego ograniczonej możliwości usytuowania - można instalować go tylko i wyłącznie od strony elewacji! Zachodzi więc konieczność przekucia ściany zewnętrznej lub przeróbka.

KLIMATYZATOR śCIENNY , PRZYPODŁOGOWY, PODSUFITOWY

Klimatyzatory podłogowe:

Szczególnie są przystosowane do montażu we wnękach podokiennych lub na strychach, cieszą się dużą popularnością wszędzie tam, gdzie z różnych powodów nie można zastosować innych modeli.

Klimatyzatory ścienne:

Są instalowane na ścianie w odległości około 10- 30 cm od sufitu. Są to najpopularniejsze jednostki instalowane w biurach i mieszkaniach, gdyż charakteryzują się wyjątkową estetyką i bardzo atrakcyjną ceną. Posiadają najbardziej ze wszystkich modeli rozbudowaną automatykę.

Klimatyzatory podsufitowe:

Montowane są bezpośrednio do konstrukcji stropu lub do konstrukcji nośnej przytwierdzonej do ściany (np. w wysokich lokalach). Struga powietrza jest rozprowadzana tuż pod płaszczyzną sufitu - powietrze łagodnie opływa pomieszczenie.

Multi-split:

Tylko jedna jednostka zewnętrzna współpracuje z dwoma lub więcej jednostkami wewnętrznymi. Pozwala to na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Wykorzystywana w tych urządzeniach niezawodna sprężarka rotacyjna skutecznie zapewnia optymalną wydajność chłodniczą. Koncepcja niezależnych obiegów czynnika chłodniczego dla każdej sprężarki i jednostki wewnętrznej podnosi efektywność energetyczną, ponieważ sprężarka pracuje tylko wtedy, gdy używana jest odpowiednia jednostka wewnętrzna. W dłuższym okresie eksploatacji daje to znaczną oszczędność energii.

KLIMATYZATOR KASETONOWY

Również łatwy w montażu, ale jego zainstalowanie wymaga sufitu podwieszonego (przynajmniej nad częścią pomieszczenia), który ukryje całe urządzenie. Taka lokalizacja umożliwia równomierną dystrybucję chłodnego powietrza z centralnego punktu pomieszczenia. Nadaje się do dużych pomieszczeń biurowych, zakładów produkcyjnych i instytucji użyteczności publicznej. Można połączyć go z systemem wentylacyjnym. Rozprowadza schłodzone powietrze jednocześnie w czterech kierunkach : wzdłuż sufitu, a następnie powietrze łagodnie opada w dół wzdłuż ścian. Elegancka maskownica wkomponowana w płaszczyznę sufitu podwieszanego zapewnia uzyskanie optymalnego efektu estetycznego.

KLIMATYZATOR KANAŁOWY

Najlepszy i najbardziej ekonomiczny system klimatyzacji. Posiada wszystkie zalety klimatyzacji kasetonowej. Dodatkowo jego wielkim atutem jest fakt, że wystarczy tylko jedno urządzenie tego typu, aby klimatyzować większą ilość pomieszczeń! Z zamontowanej w centralnym punkcie jednostki wyprowadzane są kanały, którymi powietrze rozprowadzane jest w kilka miejsc. Zainstalowanie klimatyzacji kanałowej wymaga jednak większego remontu, większej modernizacji, a przede wszystkim sufitu podwieszonego nad klimatyzowaną powierzchnią. Widoczne są jedynie kratka nawiewna i kratka wywiewna - sprawia to, że taka konstrukcja jest zawsze nowoczesna.
 

 

 

 

 

 
Strona główna   |   Aktualności   |   O firmie   |   Referencje   |   Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © ekrany-projektory.pl 2024