tel. 22 776 80 10, 22 776 75 81 / 82,   508 252 840,   502 565 209   fax. 0-22 776 51 01
NASZA OFERTA:

Monitoring/telewizja przemysłowa - Co warto wiedzieć?

Kliknij oddzwonimy
 

Monitoring/telewizja przemysłowa


Webserwery wideo

Klasyczne systemy monitoringu wizyjnego potrzebują własnych kabli do transmisji sygnału wideo. Stąd wzięła się angielska nazwa CCTV (Closed Circuit Televison). Instalacja dużych systemów lub monitoringu w rozległych budynkach wymaga dużych nakładów kosztów. Jeśli system ma być rozszerzony trzeba na nowo pociągnąć dodatkowe tory kablowe. Obecnie powstają bardzo efektywne sieci częściowo oparte na kablach światłowodowych, które mają bardzo szerokie możliwości. Dlatego coraz częściej takie sieci wykorzystywane są do transmisji obrazów wideo. Sednem korzystania z sieci jest takie administrowanie danymi wideo aby były przesyłane jako paczki danych i odbierane i wyświetlane na podłączonych do sieci komputerach. Webserwery wideo są dostępne w różnych wariantach: jako osobne urządzenia lub jako dodatkowe funkcje w rejestratorach DVR lub wbudowane w samych kamerach.

Kamery

Współczesna technika pozwala na wykonania systemów monitorowania które do niedawna wymagały bardzo kosztownych i specjalistycznych kamer. Dużo różnych modeli i wersji kamer jest dostępnych do wykonania uniwersalnych aplikacji. Zakres produktów obejmuje moduły kamer do zabudowy, kamery kompaktowe, systemowe i szybkoobrotowe kopułowe. Wybór kamery zależy od rodzaju zastosowania. Oferowane przez nas kamery należą do różnych klas.


Obiektywy

Najwyższej jakości obiektywy znacznie podnoszą skuteczność systemu monitorowania. Obiektywy są nieodzownym elementem systemów monitorowania, bez znaczenia czy obiektywy są na stałe zamontowane do kamery, jak jest w przypadku kamer kompaktowych i kamer modułowych, czy są obiektywami wymiennymi, jak w kamerach systemowych. Na początku trzeba jasno powiedzieć: KAMERA BEZ OBIEKTYWU JEST BEZUŻYTECZNA Prawidłowy dobór obiektywu gwarantuje dobrą widzialność szczegółów przy powiększeniu obrazu. Pomimo tego, że sprawa odpowiedniego dobrania obiektywu jest często bagatelizowana, należy pamiętać że jest ona tak samo ważna jak wybór odpowiedniej kamery. Oczywiście dostępne są również uniwersalne obiektywy ale zawsze warto zajrzeć do specyfikacji, tak aby wybrać odpowiedni.

 

 

 

 
Strona główna   |   Aktualności   |   O firmie   |   Referencje   |   Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © ekrany-projektory.pl 2022