tel. 22 776 80 10, 22 776 75 81 / 82,   508 252 840,   502 565 209   fax. 0-22 776 51 01
NASZA OFERTA:

Sale konferencyjne - Ogólne zagadnienia

Kliknij oddzwonimy
 
Wraz z rozwojem rynku szkoleń w Polsce zaczęła wzrastać ilość miejsc mniej lub bardziej przystosowanych do prowadzenia szkoleń i konferencji. Istniejąca baza staje się coraz bardziej dostosowana do potrzeb firm szkoleniowych i przedsiębiorstw wysyłających całe grupy pracowników na wyjazdy integracyjne.
Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pomagamy w PROJEKCIE , REALIZACJI i WYPOSAŻENIU NOWOCZESNYCH SAL KONFERENCYJNYCH i SZKOLENIOWYCH.

Sala konferencyjna jest miejscem, które chcemy uczynić naszą ,,wizytówką", obok tradycyjnego wykorzystania sali konferencyjnej jako miejsca dla narad, konferencji i szkoleń, coraz częściej staje się miejscem nieoficjalnych spotkań, wyjazdów integracyjnych lub Ľródłem rozrywki po pracowicie spędzonym tygodniu. Dlatego też indywidualnie traktujemy każdą realizację i dobieramy do potrzeb klienta rozwiązanie do konkretnych wymagań i oczekiwań.

 • Przeprowadzamy szczegółowy wywiad dotyczący wymagań Klienta (funkcje, jakie ma spełniać sprzęt; poziom cenowy, inne cechy użytkowe) oraz warunków użytkowania sprzętu (wielkość i rozkład pomieszczenia, możliwość łatwego przenoszenia, oświetlenie, akustyka, zaciemnienie).
 • Przedstawiamy Klientowi warianty rozwiązań (produkty) spełniające jego wymagania i odpowiadające warunkom użytkowania.
 • Wspólnie z Klientem podejmujemy decyzję o wyborze konkretnego rozwiązania (produktu) oraz miejsca jego instalacji i możliwości jak najszerszego jego wykorzystania

Nasze doświadczenie pozwala na kompleksowe realizacje audiowizualne połączenie systemów wizyjnych i fonicznych w jedną całość.
WYKONUJEMY KOMPLEKSOWE REALIZACJE OD PROJEKTU, POPRZEZ REALIZACJĘ, AŻ PO OBSŁUGĘ POWYKONAWCZˇ.

Zajmujemy się Kompleksowym wyposażaniem :

 • Sal szkoleniowych
 • Sal konferencyjnych
 • Sal wykładowych

PROJEKCJA WIELKOFORMATOWA

Do takiej projekcji używany jest najczęściej wideoprojektor LCD, DLP lub CRT najczęściej podwieszony pod sufitem lub umieszczony na stoliku i promieniujący na ekran opuszczany elektrycznie lub ręcznie. Sygnał do wideoprojektora doprowadza się instalacją stałą, a sterowanie jego funkcjami przejmie w docelowej wersji system centralnego sterowania, Ľródłem sygnału dla wideoprojektora może być komputer, magnetowid, odtwarzacz DVD, dekodery TV, lub wizualizer. Stosuje się również projekcję tylną lub retroboxy.

 

URZˇDZENIA I SYSTEMY DO PREZENTACJI PISMA I OBRAZÓW

Profesjonalna sala konferencyjna powinna zapewniać komfortowe warunki odbioru informacji, aby ułatwić ten odbiór wykorzystuje się szereg urządzeń do prezentacji takich jak: ekran - jeden lub dwa ekrany (najczęściej elektryczne) umieszczone w czołowej ścianie sali. Większy umieszcza się zwykle centralnie i przeznaczony jest do prezentacji obrazów z projektora multimedialnego podwieszonego pod sufitem do którego podłączony jest komputer, magnetowid, odtwarzacz DVD lub wizualizer. Szczególnie istotna jest możliwość prezentacji z komputera, coraz więcej prezentacji jest przygotowywanych za pomocą specjalnego oprogramowania. Drugi z ekranów służy do równoległej prezentacji z rzutnika pisma, przeĽroczy lub drugiego projektora. Nie można też zapomnieć o tradycyjnych tablicach, które pomogą nam ,,na żywo'' wyjaśnić bieżące kwestie. Możemy wykorzystać suchościeralne tablice ferromagnetyczne lub już bardziej nowoczesne tablice samokopiujące, które są połączone z komputerem co pozwala udostępnić uczestnikom spotkania kopie lub pliki z prelekcji.

NAGŁO¦NIENIA PRZENO¦NE I STACJONARNE

Sale konferencyjne są coraz większe i aby zapewnić komfortowe prowadzenie wykładu lub prelekcji bez konieczności przemęczania głosu stosujemy odpowiednie i indywidualnie dobrane do warunków profesjonalne nagłośnienie.
Szczególna rola przypada systemowi nagłaśniającemu, który służy do transmisji sygnału mowy z mikrofonów, nagrywania dyskusji i konferencji oraz odtwarzania dĽwięku towarzyszącego obrazowi. Aby uzyskać dobrą zrozumiałość mowy oraz zmniejszyć sprężenia akustyczne sali konferencyjnej dobieramy nagłośnienie do indywidualnych jej warunków. W skład systemu nagłośnień mogą wchodzić:

 • Mikrofony (zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe)
 • Miksery
 • Procesory mowy
 • Wzmacniacze mocy
 • Magnetofony
 • Odtwarzacze DVD
 • Magnetowidy
 • Oraz cała gama Głośników ściennych I sufitowych

  
Naszym klientom oferujemy tylko sprawdzone i niezawodne , wysokiej jakości urządzenia renomowanych firm krajowych i zagranicznych takich jak np.: włoska firma Belltron Egon Elettronica.

SYSTEMY DYSKUSYJNE I SYMULTANICZNEGO TŁUMACZENIA

Urządzając salę konferencyjną nie możemy zapomnieć o systemach konferencyjnych (dyskusyjnych), które składają się z paneli głośnikowo-mikrofonowych ustawionych przed uczestnikami prelekcji lub spotkania co pozwala im uczestniczyć w toczącej się dyskusji. System konferencyjny ze względu na swoje wykorzystanie przenośne lub stacjonarne posiada te dwie opcje, co pozwala na wykorzystanie go w innym pomieszczeniu poza salą. Drugim systemem konferencyjnym jest (system tłumaczeń językowych). Utrzymując kontakty z firmami zagranicznymi których pracownicy uczestniczą w naszych spotkaniach nie przeprowadzimy konferencji bez tego systemu. Najczęściej stosowany jest bezprzewodowy system (z transmisją w podczerwieni) przeznaczony do tłumaczenia symultanicznego (równoległego). Liczba słuchaczy jest praktycznie nieograniczona.

CAŁO¦Ć ŁˇCZY: SYSTEM STEROWANIA SALˇ

System centralnego sterowania pozwala przejąć kontrolę nad uruchamianiem wszystkich urządzeń za pomocą aktywnego ekranu LCD (dotykowego). Zastosowanie tego systemu znacznie ułatwia obsługę urządzeń przez prelegenta, a ze względu na stosowanie czytelnych piktogramów pozwala na pracę z systemem przez nie przeszkolonych użytkowników. System centralnego sterowania przejmuje kontrolę nad wszystkimi elementami systemu audiowizualnego, a także w razie potrzeby nad oświetleniem, roletami czy klimatyzacją. Innym sposobem centralnego sterowania urządzeniami jest pilot, tzw.( Panel Pronto ), który ma miej możliwości podłączeniowych lecz jest rozwiązaniem tańszym szczególnie sprawdzającym się w mniejszych salach .

 

 

 

 
Strona główna   |   Aktualności   |   O firmie   |   Referencje   |   Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © ekrany-projektory.pl 2024