tel. 22 776 80 10, 22 776 75 81 / 82,   508 252 840,   502 565 209   fax. 0-22 776 51 01
NASZA OFERTA:
Sale konferencyjne - rozwiązania
 
Wyposażenie sali konferencyjnej
W kilku obrazach i słowach chcemy przedstawić Państwu „narodziny” Sali konferencyjnej wyszczególnić etapy które są niezbędne by obiekt był w pełni funkcjonalny i spełniał wymagania użytkownika.
Na rozpoczęcie budowy struktury audiowizualnej najodpowiedniejszym czasem jest stan surowy lub przed remontowy, chodzi tu przede wszystkim o łatwość zaprojektowania oraz rozprowadzenia okablowania bez konieczności ingerencji w wykończone już ściany, sufity czy podłogi. Dotyczy do głównej mierze pomieszczeń ze ścianami oraz sufitami murowanymi bez podłogi konstrukcyjnej ( podniesionej). Rozprowadzając okablowanie w tej fazie unikamy rozmieszczenia przewodów w natynkowych korytach kablowych, które nie koniecznie sprostają „wymogom estetycznym” użytkowników.
Kolejnym etapem jest podłączenie poszczególnych elementów składowych do instalacji kablowej, i tak - system oświetlenia w tym przypadku trzystrefowy wpięty w system centralnego sterowania salą, zapewniający możliwość tworzenia "scen świetlnych" , system audio zapewniający nagłośnienie sali z osobnym wzmacniaczem i głośnikiem do telekonferencji, system sterowania rolet elektrycznych zaciemniających, oraz system przekazu audio-wideo, w tej realizacji dwa wyświetlacze (projektor, plazma) na pięć podłączeń (media porty zainstalowane w stole konferencyjnym).
Przekazem obrazu oraz dĽwięku steruje matryca VGA, umożliwiająca wyświetlenie sygnału z komputera podłączonego do dowolnego z pięciu przyłączy na duży ekran (trzy metry w podstawie format 16:10), lub podczas bardziej kameralnego spotkania na monitor plazmowy zawieszony pod ekranem. Projektor Panasonic o jasności 3000 ansi lumens zainstalowany został na regulowanym podwiesiu sufitowym.
W miejscach gdzie występuje duże naświetlenie słoneczne nieodzowne są systemy zaciemnienia, w tej realizacji zastosowaliśmy elektrycznie sterowane rolety z materiałem gumowanym w prowadnicach.
Rolety te zapewniają suprocentowe zaciemnienie sali co daje nam pełny komfort projekcji o każdej porze dnia. Sterowanie rolet wpięte jest w centralny system zarządzania salą.
Media porty
Mediaporty lub jak kto woli przyłącza multimedialne pozwalają na łatwy dostęp uczestników spotkań do mediów, na zdjęciu prostokątne standardowe przyłącza sprężynujące uzbrojone w 2 x Lan, VGA (matryca-projektor, plazma), audio ( mini jack) oraz zasilanie 230V.
W innej naszej realizacji zastosowaliśmy przyłącza okrągłe słupkowe, tego typu media porty możemy już dowolnie konfigurować w zależności od wymagań. Oprucz portów Lan, VGA, mini jack prądowych są tu gniazda mikrofonowe do podłączenia wideokonferencji w tej sali dotyczy to systemu wideokonferencyjnego Tandberg.
Po podłączeniu przewodów do wybranych portów przyłącze można wsunąć w stół. uchylny "grzybek" zapobiega uszkodzeniu okablowania. Jest to bardzo praktyczny i często instalowany przez nas system.
Ekrany i projektory
Jednym z najważniejszych z elementów sal szkoleniowych i konferencyjnych jest system projekcji na, który zazwyczaj składają się projektor multimedialny oraz ekran projekcyjny, zaprezentujemy Państwu kilka sposobów instalacji w/w. Instalacja projektora w windzie w suficie podwieszanym (Nestle Warszawa).
To unikalna realizacja ( Związek Banków Polskich ) dwa projektory zainstalowane w jednej windzie. Specyfika sali wymusiła właśnie takie rozwiązanie, sala jest dzielona systemem ściany przesuwanej, przy używaniu całej sali jeden z projektorów świeci na duży ekran (3,5m w podstawie) w przypadku podziału sali używany jest drugi projektor świecący na ekran mniejszy (2,10 m w podstawie). W drugiej części sali również zainstalowaliśmy windę z projektorem oraz ekran w zabudowie sufitowej.
Prawie każde pomieszczenie można adaptować na salę szkoleniową lub konferencyjną, nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaprojektować oraz wykonać instalację nawet tam gdzie wydaje się to bardzo trudne. Tak jak widać na zdjęciu ekran nie zawsze musi być zainstalowany na ścianie lub suficie.
Ekran dedykowany do zabudowy sufitowej możemy zainstalować w suficie podwieszanym z karton gipsu, suficie typu Armstrong oraz innych tego typu rozwiązaniach.
Jak widać przy zwiniętym ekranie widoczna jest tylko maskownica. Jest to idealne rozwiązanie dla sal konferencyjnych o wysokim standardzie.
Projektor możemy zainstalować również na ścianie, gdy wymaga tego specyfika pomieszczenia. W tej naszej realizacji projektor nie jest widoczny dla uczestników spotkania, widać jedynie obraz z niego wyświetlany.
Instalacja projektora w suficie podwieszanym kasetonowym. Całe okablowanie umieszczone jest między stropem głównym a sufitem podwieszanym. Projektor zamocowany jest do stropu lub, gdy jest to nie możliwe do dedykowanej konstrukcji mocującej.
Salka konferencyjno kinowa (Instytut Sztuki Filmowej).
Wyposażenie centrum edukacyjnego
Kilka rozwiązań ze zrealizowanego przez nas centrum edukacyjno-konferencyjnego u jednego z naszych kluczowych klientów. Przykład sali dzielonej ścianą modułową, ekrany w zabudowie sufitowej, nagłośnienie strefowe z możliwością każda z salek osobne Ľródła dĽwięku lub jako jedna duża. Rozdzielenie dĽwieku następuje automatycznie po rozłożeniu ścianki.
Przedstawiamy tu autorskie rozwiązanie naszej firmy sterowania urządzeniami w sali konferencyjnej, włączenie projektora inicjuje opuszczenie ekranu przy wyłączeniu ekran wędruje do góry, do dyspozycji mamy również wybór Ľródła sygnału, regulacje dĽwięku oraz wybrane funkcje projektora. System zawsze dostosowujemy do Państwa potrzeb, również grafikę panelu sterującego wykonujemy według Państwa życzenia, z możliwością umieszczenia laga firmy.
Główną zaletą naszego sterowania jest prosta, intuicyjna obsługa, do systemu możemy podłączyć prawie wszystkie urządzenia konferencyjne a dodatkowo np; sterowanie roletami i oświetleniem. Panel możemy zainstalować w ścianie, stole konferencyjnym lub np. parapecie.
Po zamknięciu ścianek każda z sal tętni własnym życiem:)
Komputery dotykowe w zabudowie meblowej.
Sposób zabudowy w razie potrzeby umożliwia łatwy dostęp do urządzenia.
Również w zabudowie meblowej telewizor 46 cali
Przyłącze pod parapetem w konfiguracji VGA, audio, HDMI.
Media port stołowy , końcówki kabli podpięte są do przyłączy we floorboxie (puszce podłogowej). Umożliwia to łatwe rozpięcie kabli w przypadku konieczności zmiany ustawienia stołu.
Projektor i ekran w pełnej zabudowie.
Projektor zainstalowany w windzie wysuwanej elektrycznie z np.ze stołu to idealne rozwiązanie w przypadku braku możliwości zainstalowania urządzenia pod sufitem lub na ścianie. Ekran wbudowany w konstrukcje sufitu z napinaczami (gwarancja idealnie płaskiej powierzchni projekcyjnej) nasza realizacja w jednym z banków.
System gotowy do pracy.
.
Montaż przyłączy we floorboxie

 

 

 
Strona główna   |   Aktualności   |   O firmie   |   Referencje   |   Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone © ekrany-projektory.pl 2024